Surengtas informacinis seminaras Naujojoje Akmenėje: ES programos „Erasmus+“ jaunimo sritis

m2015 metų kovo 20 d. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, nacionalinė Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ jaunimo srities agentūra Lietuvoje, bendradarbiaudama su Akmenės rajono savivaldybės administracija, Naujosios Akmenės kultūros rūmuose organizavo informacinį seminarą apie Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ jaunimo srities galimybes jauniems žmonėms, jaunimo organizacijoms, su jaunimu dirbantiems asmenims.

Seminarą vedė agentūros projektų koordinatorė Rasa Verseckaitė.

Gausus seminaro dalyvių būrys susipažino su ES programos „Erasmus+“ jaunimo srities priemonėmis ir tikslais, sužinojo apie galimybes jaunimui dalyvauti tarptautiniuose projektuose, išgirdo, kaip įvairaus profilio organizacijos gali dalyvauti Europos savanorių tarnybos programoje, turėjo galimybę konsultuotis dėl seniai galvose besisukančių idėjų įgyvendinimo, apie tai, kaip susirasti partnerius tarptautiniams projektams, buvo teikiamos konsultacijos dėl elektroninės paraiškos pildymo  jau besiruošiantiems teikti šias paraiškas dėl finansavimo (artimiausias paraiškų pateikimo terminas – 2015 m. balandžio 30 d.).

Seminare dalyvavimo ES programoje,,Erasmus+“ jaunimo mainų patirtimi ir patirtomis neišdildomomis emocijomis dalinosi Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos jaunimo iniciatyvinės grupės nariai su vadovėmis Violeta Serbintiene ir Vita Mėleniene. Jaunimo atstovė Jurgita Žilinskaitė priminė organizacijos ,,Raudonasis kryžius“ Akmenės rajono komiteto jaunimo grupės ir Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos ,,Jaunimo apskritasis stalas“ atstovų įspūdžius Vokietijos mieste Bocholte įgyvendinat jaunimo mainų projektą ,,Laisvalaikis be telefono ir kompiuterio“.

Renginyje dalyvavo jaunimo grupės iš Joniškio, Pakruojo, Ukmergės rajonų. Svečiams buvo pasiūlyta ir pažintinė programa, kurios metu apžiūrėtas Karpėnų karjeras, pamatyta naujoji cemento gamybos linija, pasikelta į naujosios gamyklos  bokštą. Svečius lydėjo ir dar Savivaldybės jaunimo  veiklų patirtimi dalinosi mero patarėjas, organizacijų sąjungos ,,Jaunimo apskritasis stalas“ pirmininkas Tomas Martinaitis.

Seminaro metu Joniškio rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Erika Šivickaitė pakvietė dalyvauti  tarptautiniame jaunimo iniciatyvų projekte ,,Šok su senjoru“, kuris sėkmingai įgyvendinamas Joniškio rajone.

Seminaro dalyvius pasveikino Savivaldybės meras, Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Vitalijus Mitrofanovas, nuoširdžiai pakviesdamas dalyvauti šios programos veiklose ir tokią veiklą matydamas kaip didelę pridėtinę vertę ugdant jauną asmenybę.

Renginio organizaciniais reikalais jaunimo reikalų koordinatorei rūpintis padėjo ,,Jaunimo apskritojo stalo“ biuro savanoriai: Remigijus, Viktorija, Estela, Emilija ir Urtė.

Siekiant, kad nurodytais paraiškų teikimo terminais būtų pateikiamos kokybiškos paraiškos, nuolat yra rengiamos konsultacijos jaunimo grupėms (ir jų vadovams) apie elektroninės paraiškos pildymo detales.

Registruotis ir tartis dėl konsultacijų galima šiais tel.: (8 425) 57133, (8 612) 36762 – Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė  (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė  (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Nuotraukoje: Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros projektų koordinatorė Rasa Verseckaitė (dešinėje, tolėliau) pasiruošusi renginiui; seminaro dalyvius registruoja JAS biuro savanorės Urtė Gudaitė ir Emilija Lipskytė.

 

 

šaltinis: http://akmene.lt/lit/Placiau-/1935

Leave a Reply

Facebook