Vasara ant piliakalnių

Papilės mstl. K. Narščiaus biblioteka- filialas vykdo projektą „Piliakalnių kraštas – Papilė“, remiamą Lietuvos kultūros tarybos. Projektas prasidėjo vaikų vasaros dienos stovykla, kuri vadinasi „Skaitome ir kuriame ant piliakalnių“.

Dvi savaites vaikai rinkosi į stovyklą prasmingai leisti laisvalaikį ir įsigyti žinių apie Lietuvą, gimtinę, piliakalnius.

Per dvi stovyklavimo  savaites jaunieji skaitytojai sužinojo apie Papilės gamtos ir kultūros paminklus. Padedant gamtininkui Steponui Adomavičiui aplankytos Papilės žymios vietos : Juros periodo atodangą, piliakalniai, penkiolikakamienę liepą. Pabuvota paleontologinėje ekspedicijoje Šaltiškių molio karjere  –  ieškota dinozaurų liekanų. Jų nerasta, bet rasta daug kitokių Juros periodo fosilijų. Iš rastų gamtoje medžiagų kurti darbeliai: piliakalniai ir pilis su  gyventojais. Vieną  dieną skyrta padavimams. Lietuvių kalbos mokytoja Sigutė Puzarienė papasakojo kas yra padavimai. Vaikai kūrė padavimus, juos apipavidalino,  įrišo knygą. Kitą dieną darė iš odos dinozaurus, žiūrėjo filmą apie jų gyvenimą.

Antroje savaitėje aplankytas Ventos regioninio parko lankytojų centras, kur sužinota apie šio regioninio parko veiklą, parko augalus, seniau gyvenusius gyvūnus, apžiūrėta įdomi ekspoziciją su dinozaurų maketais. Lankytasi  Žerkščių miškelyje, kur vaikai turėjo surasti paslėptą lobį. Pasidžiaugta miško gamta. Prasminga ekskursija buvo į Kamanų rezervatą bei Gyvolių piliakalnį (Mažeikių raj.). Kamanose pasivaikščiota apžvalginiais takais, sužinota apie  pelkių augmeniją ir gyvūniją, pabuvota  ant 30 m.  apžvalgos bokšto. Gyvolių piliakalnis jaunuosius skaitytojus sužavėjo savo istorija ir padavimais. Ant piliakalnio vyko garsiniai padavimų skaitymai. Skaitymus pradėjo Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičiene ir direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė padavimais apie Luokavos piliakalnį ir padėkojo už parengtą projektą. Papilės mstl. K.Narščiaus bibliotekos-filialo specialistė Irena Rimkienė papasakojo padavimus apie Gyvolių piliakalnį, o vyr.specialistė Rima Karalienė- apie Papilės piliakalnius. Savo sukurtus padavimus skaitė stovyklautojai.

Per dvi stovyklos savaites stovyklautojai ne tik prasmingai praleido laisvalaikį, sužinojo daug įdomaus ir svarbaus apie Akmenės kraštą, jo ypatumus. Projektas tęsiamas toliau.

 

 

Papilės mstl. K.Narščiaus bibliotekos-filialo vyr.specialistė  Rima Karalienė

D.Markulienės nuotraukoje projekto  „Piliakalnių kraštas – Papilė“  netradiciniai skaitymai  Gyvolių  piliakalnyje dalyviai

šaltinis: http://akmene.lt/go.php/lit/Vasara-ant-piliakalniu

Facebook